Mapa Droga 66

Mapa Droga 66 stanowi jedną z trzech zaproponowanych przez producenta map nazwanych jako „Ładunki”. W jej obrębie toczona gra, polega na typie działań mających na celu eskortowanie transportowanego ładunku, co oznacza, że jej głównym celem jest umożliwienie drużynom ze sobą walczącym, rywalizacji w klimacie poruszania się w danym terenie i opieki nad dostarczanym do miejsca docelowego, danym obiektem.

Ciekawa aranżacja tej mapy, przeniesienie obrazu, jakim jest widok starej amerykańskiej drogi, zachowanie jej klimatu a jednocześnie dodanie futurystycznych elementów, stanowi o atrakcyjności tej właśnie propozycji. W jej obrębie spotykamy bardzo małą ilość budynków, dających możliwość ukrycia się, jednakże, grający nie został pozbawiony miejsc, które będą stanowiły dobrą ochronę przed wzrokiem przeciwnika, pozwalając tym samym na wykorzystywanie w walce elementu zaskoczenia.

W opinii wyrażanej przez wielu użytkowników tejże mapy, zauważyć można bardzo pozytywny odbiór jej klimatu, odmienności od innych propozycji i charakteru, jaki ona zachowuje. Użytkownicy gry Overwatch, bardzo często w poszczególnych jej elementach starają się doszukać jakichś ciekawostek czy też zaskakujących elementów tam zawartych.

Także ta mapa posiada takowy element, za jaki uznano umieszczony w punkcie odradzania się broniących, włączony komputer i grę, jaką on wyświetla. Jest oczywistym fakt, iż prezentowana tam gra jest produktem firmy Blizzard Entertainment, która od 2014 roku istnieje na rynku gier kolekcjonerskich.