Mnogość gier i jeden Overwatch

Nie da się ukryć, i nie da się także nie zauważyć, w jak prężny sposób rozwija się branża zajmująca się tworzeniem gier komputerowych. W jak wielu miejscach widzimy ich mnogość i dostępność.

Zdajemy sobie sprawę, że Internet będący przepastnym źródłem informacji, daje także możliwość pozyskiwania, a następnie aktywnego uczestnictwa w poszczególnych grach. Gry komputerowe podzielić możemy oczywiście na te bardziej i mniej znane, na takie, których popularność przerosła nawet ich twórców, wdzierając się do większości domów, w których mieszkają ich amatorzy, jak i na takie, które stanowią produkt bardziej niszowy, mniej popularny.

Zdajemy sobie sprawę, że im większa popularność danej gry, tym większe zyski wynikające z tego tytułu, a także tym większa rozpoznawalność marki, pod jaką dana gra została wydana. Na rynku gier komputerowych występuje wiele najróżniejszych firm i osób prywatnych, zajmujących się ich tworzeniem, jednakże te o ugruntowanej już pozycji, które oczywiście znajdują się w bardzo korzystnej sytuacji rynkowej rozpoznawalności, dają gwarancję, iż produkt przez nie oferowany jest produktem dobrym, będącym na określonym poziomie.

Jedną z takich firm jest amerykańska Blizzard Entertainment, która to firma 24 maja 2016 roku wydała wieloosobową grę Overwatch. To właśnie to dzieło szturmem weszło na rynek gier komputerowych, jednocześnie zachwycając jej użytkowników, którzy otrzymali możliwość korzystania z jej zasobów, zarówno na platformach PC, jak i Play Station 4 oraz Xbox One.