Overwatch, czyli First-person shooter

Gra Overwatch, jak już wcześniej zostało wspomniane, jest grą klasy First-person shooter, czyli tłumacząc z języka angielskiego, tak zwaną strzelanką pierwszoosobową, w skrócie określaną jako FPS. Jest to ten rodzaj gier komputerowych, które koncentrują się na walkach wykorzystujących w głównej mierze różnego rodzaju broń palną.

Kolejną główną cechą gier FPS jest fakt, iż akcja tocząca się w danym momencie, w trakcie gry, obserwowana jest przez gracza z perspektywy siebie, czyli pierwszej osoby. Gracz staje się uczestnikiem i obserwatorem, będąc głównym bohaterem znajduje się w samym centrum wydarzeń, napawając się doświadczeniami własnymi, siebie, jako głównego bohatera.

W trakcie gry postać, czyli każdy gracz, widzi zarówno ręce, jak i używaną przez siebie broń, natomiast reszta postaci jest dla niego niewidoczna, ponieważ jest nim samym. Tak naprawdę, dość często można spotkać się z informacjami, iż First-person shooter to osobny gatunek gier komputerowych, które oczywiście same w sobie stanowią elementarną część gier akcji, ich podgatunek.

Do podstawowych elementów FPS-erów, należą oczywiście awatary oraz co najmniej jeden z rodzajów broni miotającej, jaki musi być w ich posiadaniu, ale także i zróżnicowana ilość przeciwników. Ze względu na fakt, iż gra typu First-person shooter, czyli także i Overwatch, jest trójwymiarową, dlatego też uzyskiwany jest olbrzymi realizm całej strzelaniny.

To właśnie ten realizm stanowi o wyjątkowości gry Overwatch.