Overwatchowa fabuła

Blizzard Entertiment, wypuszczając na rynek nową grę komputerową, nazwaną Overwatch, postanowił osadzić jej akcję w tak zwanej niedalekiej przyszłości, przyszłości, która może kiedyś nadejdzie lub też nie, pewności przecież nie mamy.

Przyszłości, która umiejscowiona jest kilka lat po kryzysie, kryzysie omnicznym, w trakcie którego, już wtedy zbuntowana i agresywna sztuczna inteligencja, postawiła sobie za cel zniszczenie rasy ludzkiej, ludzi, którzy przecież ją stworzyli.

Powstały w ten sposób konflikt, stał się na tyle poważnym i niebezpiecznym, że ONZ, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych, powołała do życia grupę Overwatch.

Stała się ona grupą do zadań specjalnych, w której skład wchodziły tylko najzdolniejsze i najbardziej inteligentne osoby z całego naszego świata.

Zakończenie wojny oznaczało także koniec działalności Overwatch, jednakże aby przedłużyć jej istnienie, została ona przekształcona w organizację o charakterze pokojowym, która miała odnaleźć swoje miejsce w nowym świecie.

Nie do końca była ona w stanie sprostać oczekiwaniom w niej pokładanym i dlatego też, jej pozycja stawała się coraz bardziej osłabiona.

Zakończenie działalności grupy Overwatch, które było tak naprawdę nieuniknione, to tak naprawdę następstwo tajemniczego i nie do końca wyjaśnionego wybuchu w głównej jej siedzibie, który co prawda uznany został za wypadek, jednakże opinia ta nie była oczywista i jednoznaczna.

W takich właśnie realiach osadzona została fabuła gry Overwatch.