Rozgrywki Overwatcha

Zastanówmy się przez chwilę, na czym polegają rozgrywki w ramach gry Overwatch i jak przebiegają. Overwatch jest grą, która rozgrywana jest w systemie sześć na sześć postaci, oznacza to, iż w każdym z dwóch równolegle funkcjonujących zespołów, znajduje się dokładnie taka ilość uczestników, którzy będąc w jednej z grup walczą z przeciwnikami. Zespoły mogą składać się z graczy, którzy dobrze się znają i pragną wspólnie spędzić czas na tego rodzaju rozrywce.

Mogą być także zbiorem przypadkowych osób, które w tym samym momencie podejmują walkę w obszarze Overwatcha. Dobór celowy graczy, czyli granie we własnym znanym sobie gronie nie jest niczym dziwnym i zaskakującym, ani też skomplikowanym w swojej realizacji, jednakże przecież nie zawsze udaje się zebrać dwanaście osób, w tym samym czasie, które takową walkę są w stanie podjąć. Stąd też producenci zadbali o losową możliwość doboru graczy, którzy w tym samym momencie pragną stać się uczestnikami gry.

Istnieje więc opcja automatycznego wyszukiwania zalogowanych graczy, co w znacznym stopniu ułatwia tworzenie się poszczególnych drużyn. Zanim uda się zebrać graczy w aktywny zespół, każdy z jego uczestników ma możliwość aktywnego spędzania tego czasu, po przez udział w krótkich potyczkach z zebranymi już graczami lub też z postaciami funkcjonującymi w jednoosobowej grze. Najważniejszym dla rozgrywek w trybie TPS, jest uzyskanie jak najwyższej pozycji na liście rankingowej, która owocuje dodatkowymi nagrodami adekwatnymi do osiąganej ilości punktów, a która w systemie kwartalnym jest od nowa formułowana.