Rozgrywki w Overwatch

Jak już zostało wspomniane, Overwatch jest grą trójwymiarową, typu First-person shooter, która skupia się przede wszystkim na walce dwóch drużyn, drużyn sześcioosobowych. Gracz wchodzący do gry, otrzymuje możliwość wyboru jednej spośród dwudziestu dwóch postaci, na dzień dzisiejszy zaproponowanych przez producenta, które oczywiście wyposażone zostały w wyjątkowe i specyficzne dla siebie umiejętności. Personalizacja własnej postaci zgodnie z upodobaniami jest integralną częścią gry.

Jej bohaterowie zostali podzieleni na cztery grupy, cztery klasy, których zadania są tak naprawdę odmienne. Pierwszą z nich stanowią bohaterowie atakujący, którzy dzięki swoim działaniom zadają zawsze przeciwnikowi najwięcej obrażeń. Drugą stanowią defensorzy, czyli postacie kontrolujące pole bitwy, wykorzystujące do obrony najróżniejsze pułapki.

Kolejną grupę stanowią bohaterowie, do których zadań należy wspieranie drużyny, a ostatnimi są postacie tankujące, czyli takie, które dzięki własnym możliwościom, mogą zaabsorbować bardzo dużą ilość, powstających w walce, obrażeń własnego ciała. Obojętnie, jakiego bohatera się wybierze, najpierw należy zapoznać się z umiejętnościami, jakie posiadają, po to, aby jak najbardziej wykorzystać ich możliwości, tym samym osiągając sukces w prowadzonej walce. Ciekawostką gry Overwatch, jest jej umiejscowienie, a mianowicie wykorzystanie naturalnie istniejących w realnym świecie lokalizacji, takich jak Londyn, Starożytny Egipt i jego ruiny, a także i Japonia i na tej podstawie stworzenie poszczególnych map niezbędnych do przeprowadzenia gry.