Społeczności Overwatch a

Ze względu na fakt, iż gra Overwatch już w momencie, gdy pojawiły się na jej temat pierwsze medialne wzmianki, zaczęła cieszyć się olbrzymią popularnością wśród graczy komputerowych, która wzrastała z każdą chwilą, z każdą najdrobniejszą informacją publikowaną na jej temat przez firmę Blizzard Entertainment, dlatego też wpisała się ona na stałe w ranking najlepszych pozycji tego typu. Pojawienie się na rynku i ogólna jej dostępność sprawiły, iż rzesze graczy komputerowych stały się jej posiadaczami, przyczyniając się do sukcesu tejże produkcji. Ilość sprzedanych egzemplarzy, ilość osób codziennie korzystających z Overwatcha, robi wrażenie.

Tematyczne rankingi pokazują, iż pomimo upływu czasu zainteresowanie nie słabnie, a duża grupa graczy przeistacza się w prawdziwych fanów wspomnianej gry. Duża ilość osób, zamieszkałych w najróżniejszych krańcach naszego globu, systematycznie korzystających z gry Overwatch, zrzeszyła się w nieformalne grupy, grupy pasjonatów, którzy na forum mają szansę dzielić się własnymi doświadczeniami i przeżyciami wynikającymi z aktywnego uczestnictwa w grze. Overwatchowa społeczność, komunikująca się za pomocą internetowych łączy, przekazuje sobie najmniejsze, jakiekolwiek pojawiające się w prasie wzmianki, dotyczące czy to ulepszeń, czy ciekawych rozwiązań, czy też możliwości, jakie odkrywają przed nimi producenci.

Utrzymując ze sobą ciągły kontakt, stają się zamkniętą grupą pasjonatów, dla których gra Overwatch jest niemałą przyjemnością.