Twórcy Overwatcha

Zagłębiając się w temat gry Overwatch, nie sposób nie wspomnieć o jej twórcach, o osobach, których wkład w powstanie tego produktu był przecież olbrzymi, zapewniający sukces i rozpoznawalność w całym środowisku graczy komputerowych. Nazwisko Jeffreya Kaplana, będące marką samą w sobie, pozwalające na rozpoznawanie produktów tym nazwiskiem opatrzonych, stało się także symbolem gry Overwatch.

To właśnie wspomniany Kaplan stał się głównym reżyserem najnowszego produktu firmy Blizzard Entertiment, razem z Chrisem Metzenem oraz Aaronem Kellerem. Gra komputerowa to oczywiście nie tylko pomysł i wykonanie, to także muzyka stanowiąca tło dla całego przedsięwzięcia, w tym przypadku skomponowana przez Dereka Duke’a i Neala Acree, ale także i programistów Mike’a Elliotta i Johna LeFleur.

Lista osób, bez których Overwatch nie stałby się tym, czym jest, jest oczywiście dłuższa. Każdy z nich miał swój wkład w kształtowanie się i wdrażanie gry, tak więc zasługi spadają na cały zespół i to oni stali się jej jakoby ambasadorami.

Publikacja Overwatcha nastąpiła na konferencji o nazwie BlizzCon, która corocznie już organizowana od 2005 roku w Kalifornii, skupia wokół siebie wszystkich zainteresowanych nowościami pojawiającymi się na rynku gier komputerowych, terminami ich wydawania, a także i możliwością rozmów z jej twórcami. W trakcie tegoż spotkania jego uczestnicy uzyskują możliwość przetestowania nowych produktów i mogą wejść także w posiadanie unikalnych kodów, pozwalających na pozyskanie ciekawych dodatków do istniejących już gier.

Uczestnictwo w BlizzConie jest więc przeżyciem bardzo fascynującym dla wszystkich graczy i nie tylko ich.